Zurna Sohbet

with Yorum yapılmamış

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” medlulına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca olgun aktarımı için değil, aynı zamanda eğlence için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle kuruluşlabildiği kabilinden başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş bina etmek için yalnızca nickname (müstear ad) tastir etmek kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence çatlak suretünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve hayallü, sesli ve hayallü kabilinden tercihe sargılı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı usa vurma mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir başka pop chat izlence olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir Cevap Yazın