Ümit Kalko

with Yorum yapılmamış

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Erkli Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme meydanında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek kolünde familya olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çkızılışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basketbol kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı saf Türkiye’nin en muhteşem özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda yan almaktadır.

KALKO, yetişek meydanında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birsonsuz toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir Cevap Yazın