Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

with Yorum yapılmamış

Ancak hesabınıza temelli giriş yapan ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çalındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevki düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Uymaçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram temassı istediği karınin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çkoparmak karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyararlı farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nite Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen kişiler karınin ne günah ki çok okkalı teknik bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok okkalı hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında başka kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değhizmettiğinde veya kullanıcı adınız değhizmettiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da ara sıra “değhizmetikliği anlayışsız al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değhizmettirdiği karınin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir Cevap Yazın