Apartman Yönetimi İzmir

with Yorum yapılmamış

Bu muhtelitşık keyfiyet ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, kombine konutların üzerine insanların eskisi denli komünikasyon süresince olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri de bir araya ulaşınca yaşanan bu kargaşa ortamının düzene girmesi bâtınin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu yönetim ile alay malay apartman bâtınin bir yönetici seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi bâtınin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna rabıtlı sürdürmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından var ise aile sahibi ve gömlek sahipleri tarafından belirlenen kararları alegori getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, onarımı ve tedbirleri üzerine bütün yetkilere sahiptir.

· Genel yönetim ustalıkleri, saflık ve bakım ustalıkleri, asansör, kalorifer, yalıtım, asayiş ve sigorta ustalıklerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün bakım, onarım, saflık ve başka giderler bâtınin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri bâtınin maddi bindi alır.

· Kül gelir ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplu ömür alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği de bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi ustalıkleri haricinde gayrı bir ustalıke saat ayıramamalarının heybetli bir dava olması suretünden apartmanda canlı kişilerin çoğu kez bu tür yöneticilik ustalıkleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması lakin ıztırari olan bu durumu yapmaları çoğu kez apartman yaşantısında sorunlara hat açıyor. Bu problemleri dışarıdan profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda mutlu eden bir durumdur. Makam maliklerinin bu süreci zorlamasız bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda uzman kişilerden bindi alıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve uzman kişiler tarafından bünyelmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı sorunları ortadan kaldırıyor. Henüz kararlı, otoriter ve eksiksiz bir şekilde yönetim sağlamlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği üzerine sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek alınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da heybetli bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir Cevap Yazın