Ankara piyano kursu

with Yorum yapılmamış

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine yalınlık olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye serladığı senelerde tanışacakları başka konuşma aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri aprintr. Bütün bu konuşma dalları beyninde hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişyığın ve sosyal vürutimleri muhtevain eğitimciler, erken yaşta edinilen yapıcı müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu rabıta, mader karnında başlamış olan tabii bir ilişkidir. Aba kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay süresince dinleyen süt kuzusu, bilhassa duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı romanesk bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonrasında da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her harsün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, mader ile süt kuzusu beyninde kurulu, müzikal bir romanesk bentdır. Aynı ölçübile nöbetlevseldir bile; annenin, çocuğuna, ortamın uyumak muhtevain emniyetli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, süt kuzusu – mader – ata beyninde kurulacak çalgı bağı, gitgide yaşayacakları romanesk ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıdem çocuk, kendini sağlıklı bir yetişkin meydana getirecek etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir önem verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde çalgı, onun muhtevain yararlı bir haberleşme kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her çağ ihmal edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, mevsuk şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı muhtevain, fiziksel ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten mahrum lafınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı tat alma organı kadar derslerin çok önemli bulunduğunu bilici ve konuşma etkinliklerinin çocuğu “derslerinden kırmızııkoyacağını” düşünen mader-babaların da, olgun eksikliğinden meydana mevrut hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel nitelikli serarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mabeyinştırmaya mevzi verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir Cevap Yazın